Dyrektor Generalny, Axel Hjärne, odchodzi z Grupy Eltel

Axel Hjärne, Dyrektor GeneralnyGrupy Eltel, podjął decyzję o odejściu ze stanowiska. Axel Hjärne spędził w Grupie Eltel dwanaście lat, z czego przez ostatnie siedem sprawował funkcję Dyrektora Generalnego (CEO). W ciągu tego czasu Grupa Eltel dokonała znaczącego rozwoju, przekształcając się z lokalnego gracza na rynku skandynawskim w lidera przemysłu infranetowego na terenie północnej Europy. Od lutego 2015 Grupa Eltel Grupa Eltel notowana jest na sztokholmskiej giełdzie papierów wartościowych - Nasdaq Stockholm.

„Spędziłem w Grupie Eltel ponad dekadę swojego życia, podczas której cały nasz zespół stawił czoła wielu ambitnym wyzwaniom i dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy pochwalić się świetnymi dokonaniami. Obecnie, Grupa Eltel posiada silną pozycję na rynku oraz solidne fundamenty pod dalsze sukcesy. Czuję, że w swojej karierze doszedłem do punktu, który jest dobrym momentem, żeby przekazać ster komuś nowemu oraz, by zastanowić się nad swoimi następnymi krokami” - powiedział Axel Hjärne.Dodał również - „Przygoda z Grupą Eltel dostarczyła mi wiele radości i będzie mi brakowało moich świetnych współpracowników oraz wszystkich tych fascynujących możliwości biznesowych.”

„Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o decyzji Axel’a odnośnie odejścia z Grupy Eltel, ale szanuję jego osobistą decyzję. Axel wykonał znakomitą pracę na polu restrukturyzacji, budowy i przekształcenia Grupy Eltel w czołową i dochodową firmę w branży infranetowej. Axel jest przykładem nowoczesnego lidera, który stworzył prężny i kompetentny zespół, w pełni oddany działaniu na rzecz rozwoju Grupy” - powiedział Gérard Mohr, Prezes Zarządu Grupy Eltel.

Zarząd rozpoczął już proces rekrutacji w celu znalezienia następcy Axel’a Hjärne, który to pozostanie na stanowisku do tego czasu.

Powyższy komunikat został opublikowany zgodnie ze szwedzką Ustawą o Rynku Papierów Wartościowych (Sw: Lag om värdepappersmarknaden) oraz Ustawą o Obrocie Instrumentami Finansowymi (Sw: Lagen om handel med finansiella instrument).Niniejszy komunikat został przekazany do publikacji dnia 7-ego Czerwca 2016 o godzinie 8.00 CET.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Ingela Ulfves
VP – IR and Group Communications
Tel: +358 40 311 3009, ingela.ulfves@eltelnetworks.com