Eltel Networks wygrywa kontrakt w Norwegii o wartości około 50 mln EUR

Eltel Networks wygrał nowy kontrakt na budowę linii przesyłowej o napięciu 420 kV dla firmy Statnett w Finnmark w Norwegii. Jest to już drugi duży kontrakt dla Grupy Eltel Networks w Norwegii w tym roku, co zdecydowanie potwierdza ambicje Grupy Eltel Networks, by zostać liderem firm wykonawczych na rynku elektroenergetycznym krajów skandynawskich.

Kontrakt obejmuje prace, w skład których wchodzi budowa fundamentów z prefabrykatów, montaż słupów, naciąg przewodów oraz dostawa materiałów niezbędnych do budowy 90 kilometrów linii przesyłowej o napięciu 420 kV pomiędzy miejscowościami Reisadalen i Skillemoen. Realizacja kontraktu wiąże się z szeroko zakrojonymi pracami w sezonie zimowym, co sprawia, że projekt ten jest odpowiedni dla Eltel Networks, zważywszy na jej rozległe doświadczenie w pracach prowadzonych w warunkach skandynawskich zim. Całkowita wartość kontraktu wynosi około 50 milionów EUR. Projekt zostanie zrealizowany w okresie 2016 – 2020.

Budowa linii z Reisadalen do Skillemoen wiąże się ze strategicznym programem, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii w okręgu Finnmark. Linia ta stanowić będzie odcinek nowej linii Balsfjord-Skaidi i przyniesie ona korzyści całemu regionowi, a także przyczyni się do rozwoju nowych projektów w energię odnawialną.

Fredrik Menander, Prezes Power Transmission w Eltel AB, komentuje:
“Decyzja firmy Statnett o wyborze Eltel Networks jako głównego wykonawcy projektu budowy linii wysokiego napięcia jest wielkim sukcesem dla nas i jesteśmy zadowoleni, że możemy zwiększyć naszą obecność na skandynawskim rynku. Kontrakt ten stanowi wyraz zaufania do możliwości Eltel Networks realizowania dużych i złożonych projektów w sposób, który jest bezpieczny, efektywny oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Cieszymy się na możliwość współpracy i sprawnej realizacji projektu razem z firmą Statnett.”

Więcej informacji:

Ingela Ulfves
VP – IR and Group Communications
Tel: +358 40 311 3009, ingela.ulfves@eltelnetworks.com

Hannu Tynkkynen
Dyrektor – External Communications and Sustainability
Tel: +358 40 311 4503, hannu.tynkkynen@eltelnetworks.com

Ulfves Ingela