Eltel otwiera Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku

W czerwcu 2016 firma Eltel poinformowała o otwarciu jeszcze w tym roku nowego Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku. Centrum będzie świadczyć usługi dla wszystkich spółek Eltel w zakresie finansów, zasobów ludzkich oraz wsparcia zakupów.

Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku gdzie planowane jest zatrudnienie 80 pracowników ma zapewnić konsolidację konkretnych zadań, które obecnie są wykonywane w różnych lokalizacjach na świecie. Przenoszenie procesów do centrum w Gdańsku potrwa dwa lata. Proces rekrutacji już się rozpoczął. Poszukiwane są osoby posiadające umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów i zasobów ludzkich.

Grupa Eltel jest wiodącym europejskim dostawcą usług technicznych świadczonych na rzecz operatorów kluczowych infrastruktur sieciowych sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i komunalnych. Eltel wywodzi się z Finlandii i Szwecji. Firma ma silną pozycję w regionie nordyckim, stanowiącym jednocześnie największy rynek geograficzny. Obszar działalności obejmuje również kraje bałtyckie oraz Afrykę. Grupa zatrudnia 9600 osób, a w roku 2015 przychód firmy wyniósł 1,255 miliarda EURO. Od lutego 2015 roku akcje firmy są notowane na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.

Stworzenie nowego, wyspecjalizowanego Centrum Usług Wspólnych ma pomóc osiągnąć strategiczny cel Eltel, jakim jest osiąganie 10% średniorocznego wzrostu. Nowe centrum dostarczy nam wydajną platformę, wspierającą rozszerzanie działalności grupy Eltel, zarówno w wymiarze organicznym, jak i poprzez przejęcia. Działamy na bardzo konkurencyjnym rynku, a nasi klienci oczekują od nas usług zarówno wysokiej jakości I efektywności. Oczekujemy, że nowe Centrum Usług Wspólnych w Polsce przyczyni się do osiągnięcia tych celów – mówi Gert Sköld, Dyrektor generalny w Eltel AB.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru Polski oraz Gdańska jako nowej bazy dla naszego Centrum. Gdańsk posiada dobrze rozwinięty i dojrzały rynek usług wspólnych na konkurencyjnym poziomie kosztów oraz odpowiednie zaplecze doświadczonych i kompetentnych osób. Jest to bardzo dobra lokalizacja z dobrze funkcjonującą siecią połączeń ze wszystkimi krajami, w których Eltel prowadzi działalność. Ja osobiście bardzo się cieszę i liczę na to, że zbudujemy silny zespół, który będzie aktywnie wspierał rozszerzanie naszej działalności w przyszłości – dodaje Satu Koskinen, Dyrektor Global Shared Services w Grupie Eltel.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA).

Jako region staramy się stwarzać najbardziej konkurencyjne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej w basenie Morza Bałtyckiego. O skuteczności tych działań świadczy kolejna inwestycja skandynawskiej firmy, która doceniła nasz potencjał. Inwestycja firmy Eltel jest dla nas szczególna, ponieważ będzie to pierwsze centrum usług wspólnych firmy pochodzącej ze Szwecji - mówi Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Nie od dziś wiadomo, że Gdańsk i szerzej – Trójmiasto to region oferujący najkorzystniejsze warunki dla działalności firm IT oraz BPO. Potwierdzają to kolejne firmy, które właśnie tu otwierają swoje siedziby, placówki czy oddziały. Bardzo nas cieszy, że do tego grona dołącza Eltel – lider w swojej branży. To dobra wiadomość również dlatego, że nowe firmy to również możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Gdańska.

Osoby do kontaktu:
Satu Koskinen
Director – Group Shared Services
Tel: +358 40 311 3151, satu.koskinen@eltelnetworks.com

Marcin Grzegory
Invest in Pomerania
Tel: +48 58 32 33 240, marcin.grzegory@investinpomerania.pl

O Eltel:
Grupa Eltel jest wiodącym europejskim dostawcą usług technicznych świadczonych na rzecz operatorów kluczowych dla społeczeństwa sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i komunalnych Obszar działalności obejmuje kraje skandynawskie, kraje bałtyckie, Polskę, Niemcy i Wielką Brytanię oraz Afrykę. Eltel oferuje szeroki i zintegrowany wachlarz usług, począwszy od utrzymania i modernizacji sieci, kończąc na całościowej realizacji projektów. Eltel posiada zróżnicowany portfel zamówień oraz rosnącą bazę lojalnych klientów, w większości dużych właścicieli sieci. Grupa Eltel zatrudnia 9600 osób, a w roku 2015 przychód firmy wyniósł 1,255 miliarda EURO. Akcje firmy są notowane na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ od lutego 2015 r.

O Invest in Pomerania:
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, INVESTGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie One-Stop-Shop. Więcej informacji na www.investinpomerania.pl