Pion Power Transmission Eltel Networks wygrał pięć nowych zadań w Finlandii o całkowitej wartości około 18 milionów EURO

Eltel Networks w ostatnim czasie podpisał pięć nowych umów odpowiednio z Fingrid, Caruna i Elenia, obejmujących swym zakresem budowy stacji i linii elektroenergetycznych w Finlandii. Łączna wartość wszystkich zadań wynosi około 18 milionów EURO, a ich realizacja będzie się odbywać w latach 2016-2018. Dzięki wygranym zadaniom zdecydowanie umocniła się pozycja Eltel Networks na fińskim rynku elektroenergetycznym.

W ramach nowych umów będą realizowane następujące projekty:

  • Rozbudowa stacji elektroenergetycznej 220/110kV w Seitenoikea dla Fingrid. Termin zakończenia prac - październik 2017 roku.
  • Budowa nowej stacji elektroenergetycznej 110/20kV w Gunnarnäs, remont i modernizacja stacji elektroenergetycznej 110/20kV w Vikom, remont i modernizacja stacji elektroenergetycznej w Hanko, Lappohja i Lindsby oraz budowa linii elektroenergetycznych relacji Karjaa – Åminnefors i Karjaa – Lappohja dla Caruna. Planowany termin zakończenia prac - koniec 2018 roku.
  • Remont linii elektroenergetycznej 110kV relacji Nivala – Hitura oraz budowa nowej linii 2x110kV dla Elenia. Zakończenie zadania - koniec lata 2017 roku.

Fredrik Owman – Dyrektor Pionu Power Transmission na Skandynawię w Eltel Networks:
“Wygrane zadania umocniły naszą pozycję na rynku skandynawskim w zakresie budowy stacji elektroenergetycznych. Eltel Networks już od wielu lat jest jednym z liderów w obszarze budowy stacji w Polsce, a na rynek skandynawski weszliśmy w 2014 wygrywając zadanie w Finlandii. Eltel Networks stale potwierdza, że jest kompetentnym i godnym zaufania partnerem w zakresie budowy stacji elektroenergetycznych w Finlandii, jednocześnie realizuje projekty stacyjne w Szwecji, Norwegii i Niemczech. Ponadto, jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez Caruna i Elenia i na ich zlecenie będziemy realizować projekty budowy linii elektroenergetycznych. Wygrane zadania świadczą o nieustających potrzebach inwestycyjnych w sieci elektroenergetyczne aby zapewnić nieprzerwaną ciągłość dostaw energii elektrycznej.”

Więcej informacji:
Ingela Ulfves
VP - IR and Group Communications
Tel: +358 40 311 3009, ingela.ulfves@eltelnetworks.com

Hannu Tynkkynen
Director – External Communications and Sustainability
Tel: +358 40 311 4503, hannu.tynkkynen@eltelnetworks.com

O Eltel Networks:
Grupa Eltel Networks jest wiodącym europejskim dostawcą usług technicznych świadczonych na rzecz operatorów kluczowych dla społeczeństwa sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i komunalnych Obszar działalności obejmuje kraje skandynawskie, kraje bałtyckie, Polskę, Niemcy i Wielką Brytanię oraz Afrykę. Eltel Networks oferuje szeroki i zintegrowany wachlarz usług, począwszy od utrzymania i modernizacji sieci, kończąc na całościowej realizacji projektów. Eltel Networks posiada zróżnicowany portfel zamówień oraz rosnącą bazę lojalnych klientów, w większości dużych właścicieli sieci. Grupa Eltel Networks zatrudnia 9600 osób, a w roku 2015 przychód firmy wyniósł 1,255 miliarda EURO. Akcje firmy są notowane na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ od lutego 2015 r.