Mutares przejmuje polskie spółki Eltel Networks zajmujące się wysokimi napięciami

Dzięki zawartej transakcji spółki Eltel Networks, należące do jednostki biznesowej High Voltage Poland, tj. Eltel Networks Energetyka SA i Eltel Networks Engineering SA, dołączą do właściciela, który lepiej zaspokoi potrzeby organizacji i będzie miał większą możliwość wykorzystania potencjału spółek i pojawiających się szans.

Eltel podpisał umowę zbycia swoich akcji w Spółkach High Voltage Poland na rzecz Mutares, międzynarodowej firmy inwestycyjnej typu private equity. Transakcja nie powoduje zmiany w zatrudnieniu pracowników Spółek.

„Cieszymy się, że nasz polski biznes High Voltage Poland znalazł strategicznego właściciela, który ma możliwość wykorzystania swoich szans, może rozwijać biznes w przyszłości i będzie dobrze dbać o pracowników” - powiedział Håkan Dahlström, prezes i dyrektor generalny firmy Eltel.

„Jesteśmy dumni z osiągnięć i sukcesów naszych pracowników obu spółek High Voltage Poland. Dzięki wspólnym wysiłkom i ciężkiej pracy w ciągu ostatnich lat udoskonaliliśmy naszą działalność. Jesteśmy głęboko przekonani, że bycie częścią Mutares to bardzo pozytywny krok dla naszych klientów, naszych pracowników i biznesu na polskim rynku” - powiedział Krzysztof Lobert, dyrektor zarządzający Eltel Networks High Voltage Poland.

Teraz rozpocznie się proces związany z przeniesieniem własności. Celem jest sfinalizowanie transakcji do końca drugiego kwartału 2024 r. W naszych codziennych działaniach nieprzerwanie prowadzimy działalność operacyjną bez zmian, stale zapewniając naszym klientom najwyższą jakość naszej pracy.

Zawarta transakcja nie będzie miała wpływu na Centrum Usług Wspólnych Grupy Eltel w Gdańsku.

Mutares

Mutares to międzynarodowy inwestor private equity, który koncentruje się na przejęciach części dużych korporacji (carve-out) oraz średnich firm w sytuacjach przejściowych. Celem jest wykorzystanie potencjału rozwojowego spółek docelowych w ramach aktywnego procesu naprawczego i wprowadzenie ich na ścieżkę stabilnego i rentownego wzrostu. W tym celu zespół Mutares – od kierownictwa po zespoły operacyjne – posiada rozległą wiedzę operacyjną i doświadczenie, wynikające z dużej liczby udanych projektów tego typu. Mutares koncentruje się na spółkach o wysokim potencjale rozwoju operacyjnego, które posiadają już ugruntowany model biznesowy, często połączony z silną marką.

Mutares SE & Co. KGaA, Monachium (www.mutares.com) jest notowaną na giełdzie spółką holdingowa private equity z biurami w Monachium (HQ), Amsterdamie, Frankfurcie, Helsinkach, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, Szanghaju, Sztokholmie, Wiedniu i Warszawie. W roku finansowym 2024 oczekuje się skonsolidowanych przychodów na poziomie od 5,7 miliarda euro do 6,3 miliarda euro. Na tej podstawie skonsolidowane przychody mają zostać zwiększone do ok. 7 miliardów euro do 2025 r. i 10 miliardów euro do 2028 r. Akcje Mutares SE & Co. KGaA są notowane na Rynku Regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie pod symbolem „MUX” (ISIN: DE000A2NB650) i od grudnia 2023 r. wchodzą w skład indeksu selekcyjnego SDAX.