Eltel Networks – dlaczego warto z nami współpracować?

20 min
[Eltel Networks – firma elektroenergetyczna, z którą warto współpracować - eltelnetworks.pl]

60-letnie doświadczenie w elektroenergetyce, kilkuset wysoko wykwalifikowanych pracowników, tysiące projektów zrealizowanych dla firm elektroenergetycznych w Polsce i na świecie... Ale nie tylko dlatego warto współpracować z Eltel Networks. Branża elektroenergetyczna docenia nas za niezawodność, zorientowanie na rozwiązania, elastyczność we współpracy, umiejętność realizacji prac nawet w najtrudniejszych warunkach, a także za wyjątkową dbałość o bezpieczeństwo.

Kompetencje i sposób pracy firmy Eltel Networks oraz profesjonalne podejście do realizacji podejmowanych projektów często są doceniane przez partnerów krajowych i zagranicznych. Szczególnie wysoko ocenili współpracę z nami kontrahenci z Norwegii i Wielkiej Brytanii, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przy tworzeniu i renowacji linii przesyłowych.

1. Sprawna i bezpieczna realizacja prac w trudnych warunkach

Potrafimy to! W projekcie norweskim (przy budowie nowej linii przesyłowej 420 kV o długości 90 km) udowodniliśmy, że prace budowlane prowadzone w międzynarodowym zespole projektowym (specjaliści z 6 krajów), w utrudnionych (arktycznych) warunkach panujących w północnej Norwegii, mogą być realizowane sprawnie z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Jako Eltel Networks Energetyka odpowiadaliśmy nie tylko za budowę i montaż poszczególnych elementów przedsięwzięcia, ale również za nadzór nad podwykonawcami, kontrolę jakości prac oraz pełną kontrolę bezpieczeństwa, co ma w tego typu projektach ogromne znaczenie.

Eltel Networks Energetyka SA teams has performed construction work at Reisadalen-Skillemoen new 420 kV transmission line project of 90 km in northern Norway for Eltel Networks AS (Norway) with Statnett SF being the client and TSO (Transmission System Operator). The cooperation in an international project team with participants from 6 countries was smooth, and our colleagues from Poland did a good job in completing the project under challenging conditions in remote areas, arctic climate, and often at high altitude. The Polish team was also appreciated for their strong focus on HSE, paramount in such projects.

Mats Björman
Senior Project Manager, Eltel Networks AS, Norway

Proaktywna dbałość o bezpieczeństwo pracy jest zresztą naszym znakiem rozpoznawczym, który niejednokrotnie decyduje o tym, że powierza się nam najtrudniejsze projekty do realizacji – prace na wysokościach, w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych.

Eltel Networks skupia się przede wszystkim na eliminowaniu potencjalnych zagrożeń i zapobieganiu wypadkom, gdyż w branży budownictwa energetycznego każdy wypadek jest zagrożeniem dla zdrowia i życia – nie ma tu miejsca na pomyłki. Kontrahenci wysoko cenią sobie taką politykę bezpieczeństwa. Dysponujemy nowoczesnym Centrum Szkoleniowym, które jest unikalnym w skali europejskiej „poligonem” dla elektromonterów pracujących na liniach napowietrznych, dzięki czemu klienci Eltel Networks mogą mieć pewność, że standardy oraz procedury bezpieczeństwa ćwiczone są nie tylko w teorii, ale też w praktyce, a pracownicy firmy czując dbałość o ich bezpieczeństwo, chętnie współpracują i podejmują z nami najbardziej wymagające wyzwania.

Poligon szkoleniowy powstał w 2012 roku specjalnie w celu przygotowania się do pracy przy usługach dla National Grid w Anglii, będącym operatorem sieci przesyłowej o najwyższych w Europie standardach dbałości o bezpieczeństwo, skąd przywieźliśmy doskonałe doświadczenie zaimplementowane później na nasz rynek. Utrzymywanie takiego standardu bezpieczeństwa pracy stawia nas w czołówce firm elektroenergetycznych w Polsce.

[Eltel Networks – najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy w elektroenergetyce - eltelnetworks.pl]

Eltel Networks – najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy w trudnych warunkach.

 

2. Kompleksowo, rzetelnie, proaktywnie

Co istotne, bezpieczeństwo idzie u nas w parze z kompleksowością i umiejętnością realizacji nawet najbardziej złożonych prac, a to dla inwestorów ma niebagatelne znaczenie. Oferujemy doradztwo (techniczne i prawne), obsługę projektu jeszcze na etapie przedwykonawczym (audyty, analiza ryzyka etc.), projektujemy i planujemy, opracowujemy dokumentację koncepcyjną i projektową, realizujemy inwestycję od A do Z, działając proaktywnie na każdym etapie realizacji projektu. W 100% nadzorujemy przebieg realizacji projektu, odpowiadamy również za późniejszy serwis i niezbędne modernizacje postawionych linii i stacji energetycznych. Zleceniodawcy mają pewność, że powierzone nam prace wykonywane są rzetelnie i skutecznie. Dlatego wielu partnerów współpracuje z Eltel Networks od lat.

3. Niezawodna, elastyczna współpraca z partnerami

Jednym z długoletnich, zadowolonych klientów spółek Eltel Networks w Polsce jest Murphy OHL Limited z Wielkiej Brytanii, dla którego ostatnio świadczyliśmy usługi przy budowie 21-kilometrowego odcinka napowietrznej linii przesyłowej łączącej stację przekształtnikową HVDC w Richborough z istniejącą podstacją 400 kV w Canterbury. Podczas realizacji tego projektu po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy efektywnie współpracować zarówno z podwykonawcami poszczególnych prac, jak i z lokalnymi zespołami, które na co dzień obsługują modernizowane przez nas linie energetyczne.

Wspomniane zadanie (Richborough Connection) było również nie lada wyzwaniem dla naszych zespołów projektowych. Głównie dlatego, że przedmiotowa linia była pierwszą, zupełnie nową linią 400 kV wybudowaną dla National Grid od 1997 roku (dotychczasowe projekty dotyczyły przebudowy lub modernizacji istniejących linii), więc można powiedzieć, że przecieraliśmy na nowo szlaki. Dodatkowo, operator systemu przesyłowego poprzez swoje specyfikacje techniczne nakładał szereg wymogów na opracowywaną dokumentację projektową oraz sam proces projektowania, czyniąc elektroenergetyczny rynek brytyjski jednym z najbardziej rygorystycznych. Jednak dzięki doświadczeniu naszych projektantów z Eltel Networks Engineering (wówczas jeszcze Energoprojekt Kraków) oraz wykorzystaniu nowoczesnych, specjalistycznych narzędzi inżynierskich cele projektowe zostały w pełni osiągnięte.

W ostatniej fazie realizacji, dzięki pracy naszych brygad liniowych z Eltel Networks Energetyka oraz współpracy wszystkich wykonawców, projekt dla National Grid został ukończony kilka tygodni przed terminem, co zapewniło terminowe zasilenie kluczowego połączenia NEMO między Anglią a częścią kontynentalną Europy.

We have worked in partnership with Eltel Networks in the UK since 2013, delivering overhead line refurbishment and new build projects, working on quad, triple and twin conductor systems at 132kV, 175kV and 400kV.

During the delivery of our recent 21km 400kV twin circuit project which linked the new interconnector HVDC convertor station at Richborough and an existing 400kV Sub-Station at Canterbury, Eltel Networks Energetyka team provided over 100 experienced linesmen and supervision who worked seamlessly with our local teams in the fabrication, installation and commissioning of 60 towers and 252km of conductor during a 26 week period.

The Eltel Networks Energetyka team have proved to be a reliable and flexible partner in supporting the delivery of our overhead line projects during our successful 8 year relationship.

Graham Carr, Managing Director (Energy)
J. Murphy & Sons Limited, UK

Brytyjski zleceniodawca (i nie tylko on) docenił zarówno niezawodność i elastyczność zespołów Eltel Networks, jak i dbałość o bezpieczeństwo pracy.

Eltel Networks - Niezawodność i efektywna współpraca z podwykonawcami i klientami.

Eltel Networks - Niezawodność i efektywna współpraca z podwykonawcami i klientami.

***

Firma Eltel Networks należy do grupy Eltel – wiodącego skandynawskiego dostawcy usług terenowych dla sieci energetycznych i telekomunikacyjnych.

Zobacz niektóre z naszych realizacji
Poznaj opinie klientów na nasz temat

Autor: Joanna Szcześniak